SL SALOS Szczecin - strona nieoficjalna

Historia

W dziele integralnego rozwoju młodego człowieka wychowawcy w duchu św. Jana Bosko - salezjanie i świeccy współpracownicy - zawsze widzieli w sporcie ogromne możliwości wychowawcze. U początku istnienia parafii św. Jana Bosko przy ul. Witkiewicza 64 w Szczecinie w roku 1986 r. dyrektorem i proboszczem był ks. Lucjan Gieros. Odpowiedzialni za sprawy młodzieżowe ks. mgr Mariusz Słomiński i kl. Witold Drzyzgiewicz założyli Salezjańską Ligę Piłki Nożnej (działaczami wolontariuszami byli panowie Jerzy Witczak i Krzysztof Podsiadlik), która była ofertą w 100% skierowaną do młodego człowieka.
Na początku lat dziewięćdziesiątych środowisko osób zafascynowane duchem wychowawczym św. Jana Bosko, czyli:

Jerzy Witczak
Krzysztof Podsiadlik
Teodor Jabłonowski
Marian Imielski
Weronika Wosińska
Barbara Borowicz
ks. Tadeusz Balicki
powołało do życia Stowarzyszenie Lokalne Salezjańskiej Organizacji Sportowej "SL SALOS". Podstawowym celem, jaki przyświeca organizacji jest rozwijanie wychowawczych, kulturalnych i społecznych aspektów sportu w ramach uznanego wzoru człowieka i społeczeństwa, inspirowanych wizją chrześcijaństwa i bogactwem salezjańskiej tradycji wychowawczej: Wychowanie uczciwych obywateli i dobrych chrześcijan.
SL SALOS Szczecin w sporcie widzi nadzieję podniesienia kultury fizycznej i zdrowotnej młodych, ale także szansę wychowania młodego człowieka zdolnego oprzeć się zagrożeniom duchowo-moralnego kryzysu dotykającego społeczeństwo.

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Inne rozgrywki